Psychoterapia rodzin

Psychoterapia rodzin ma za zadanie pomóc w zidentyfikowaniu i rozpoznaniu przyczyn problemów, z którymi boryka się rodzina. Taka forma terapii wykorzystywana jest często do analizy nieporozumień i konfliktów w relacjach rodzinnych tj. między rodzicami i dziećmi w różnym wieku.

Wzajemne oddziaływanie

Zachowania każdego członka rodziny wpływają na odczucia i zachowania innych bliskich osób.

Każdy członek rodziny jest niezbędny

W psychoterapii rodzinnej to cała rodzina jest pacjentem.

Wsparcie dla rodziców

Terapia rodzinna często służy wspieraniu rodziców, zmagających się z problemami wychowawczymi, szukaniu sposobów rozwiązywania konfliktów lub szukaniu sposobów na ustabilizowanie sytuacji, gdy któryś z członków rodziny cierpi na zaburzenie psychiczne.

Różne konfiguracje

Rodzinne sesje psychoterapeutyczne przeprowadzane są w różnych konfiguracjach. Terapeuta może początkowo zaprosić całą rodzinę a następnie rozmawiać z poszczególnymi członkami rodziny w różnych konfiguracjach. Perspektywa i zdanie innych członków rodziny jest użyteczna i pomaga zaplanować dalsze sesje terapeutyczne.

Wspólne zaangażowanie

Udział w psychoterapii jest możliwy i ma sens, gdy wszyscy jej uczestnicy decydują się na nią dobrowolnie i chcą znaleźć rozwiązanie dotykających rodzinę problemów.

Umów się na wizytę

Możesz się umówić na wizytę ze mną na kilka sposobów. Możesz umówić się przez znanylekarz.pl, zadzwonić, napisać maila bądź poprzez messengera. Wybierz najwygodniejszą dla Ciebie formę.